08.07.2008 | 01:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nesouhlasí se škrty v rozpočtu

Agrární komoře ČR se nelíbí návrh rozpočtu ministerstva zemědělství na příští rok, který podle prezidenta komory Jana Veleby kvůli výrazným škrtům snižuje objem peněz určených pro zemědělství z letošních 15,6 miliardy na 10,3 miliardy korun

Pokud bude návrh státního rozpočtu schválen v nynější podobě, tak se podle Veleby například výrazně zkrátí národní dotace určené pro zemědělce. "Zatímco letos byly tyto podpory na úrovni 1,16 miliardy korun, v příštím roce se navrhuje vydat jen 0,1 miliardy korun," upozornil Veleba na internetových stránkách AK.
Škrty podle Veleby zřejmě čekají i dofinancování přímých plateb určených pro zemědělce. "Letos se rovnaly 7,2 miliardy korun. Napříště se přímé platby, z nichž se peníze používají na dofinancování z národního rozpočtu, mají smrsknout jen na 4,77 miliardy korun," podotkl Veleba.
Podle ministra zemědělství Petra Gandaloviče je návrh rozpočtu MZe na příští rok ve srovnání s letoškem o 4,9 miliardy korun nižší. "Chci ubezpečit zemědělce, že se budeme v příštím roce i přes snížený rozpočet našeho resortu snažit dofinancovat přímé platby nejméně na letošní úroveň," uvedl Gandalovič, podle kterého bude MZe v příštím roce za prioritní považovat podporu živočišné produkce a potravinářského průmyslu.
MZe chce hledat úspory zejména v oblasti vodního a lesního hospodářství a šetřit hodlá také na podpoře značky Klasa. "Budeme však zároveň jednat s ministerstvem financí o co nejmenším možném snížení rozpočtu," uvedl Gandalovič.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down