05.05.2008 | 03:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nesprávný prodej náhražek

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zahájí správní řízení s pěti obchodními řetězci, u kterých odhalila nedostatky při prodeji náhražek mléčných výrobků. Jde o výrobky, při jejichž výrobě byla mléčná složka nahrazena jinou, nejčastěji rostlinným tukem, a které lze prodávat jen za určitých podmínek. Alternativy sýrů byly mnohde nabízeny v chladicích boxech mezi mléčnými výrobky, od kterých nebyly nijak odlišeny. Sdělila to mluvčí SZPI Martina Šmídtová.

 Inspekce provedla kontroly v desítkách obchodů. Nedostatky odhalila u pěti obchodních řetězců. Všem byla podle Šmídtové uložena opatření zajistit, aby byly uvedené výrobky nabízeny k prodeji v souladu s předpisy. Tři z obchodních řetězců již uložená opatření splnily. Jedna společnost požádala o prodloužení termínu a jeden řetězec opatření v první stanovené lhůtě nesplnil, informovala.  
SZPI kontrolovala také to, zda potraviny neobsahují na obale neuvedené rostlinné tuky. Od počátku letošního roku odebrala několik vzorků tvrdých a tavených sýrů a másla, laboratorní testy ale žádné pochybení nepotvrdily. 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down