Nestátní lesníci chystají na červen první den otevřených lesů s desítkami akcí

Nestátní majitelé lesů připravují první den otevřených lesů. Komentované vycházky, ukázky práce lesníků či prohlídky vybraných objektů budou 18. června na desítkách míst v celé republice. Pořadatelem je Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR (SVOL). Akce by se měla konat i v dalších letech, sdělila tajemnice sdružení Marie Růžková.

"Věříme, že si veřejnost najde ke dni otevřených lesů stejně pozitivní vztah jako například ke dni kostelů, dni otevřených zahrad a podobným akcím, kterými jsme se inspirovali. Rozhodně myslíme na založení tradice," uvedla Růžková.
Nestátní vlastníci se podle předsedy SVOL Jiřího Svobody snaží hospodařit trvale udržitelným způsobem, aby mohli předat lesy dalším generacím v co nejlepší kondici. "Není to vůbec lehký úkol především vzhledem k největší kůrovcové kalamitě v historii, která republiku v posledních letech postihla," uvedl Svoboda. Podotkl, že stav lesů ovlivňuje hospodaření s vodou a má další přínosy. "Rádi bychom to veřejnosti názorně ukázali. Lidé si často neuvědomují, že lesy někomu patří, a nemají představu, v čem péče o ně spočívá. Bohužel často podléhají i nejrůznějším mýtům a nepravdám," uvedl.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down