25.05.2006 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nestlé Česko: pokles tržeb nesnížil zisk

Ačkoli potravinářské firmě Nestlé Česko vloni v meziročním srovnání tržby klesly, čistý zisk vzrostl. Zisk stoupnul o třicet milionů korun na 318,2 milionu korun. Tržby po snížení o půl miliardy korun dosáhly 8,1 miliardy korun. Celkové tuzemské tržby firmy představovaly 6,4 miliardy korun, za vývoz utržila firma 1,7 miliardy korun. Podle generálního ředitele Nestlé Česko Petera Svenssona se podařilo firmě udržet mezi předními českými značkovými potravinářskými společnostmi.

Hlavní odběratelem pro Nestlé zůstává Slovensko. Produkce firmy směřovala i do Maďarska, Polska, Británie, Pobaltí, na Ukrajinu, do Ruska i Austrálie. Firma loni zaměstnávala v průměru 1783 lidí.
Slovenská firma Nestlé Slovensko loni vykázala zisk po zdanění téměř 358 milionů slovenských korun. Tržby slovenské firmy překročily 4,5 miliardy slovenských korun, z toho celkové tržby na Slovensku představovaly 3,3 miliardy a tržby z vývozu 1,2 miliardy korun. Vývoz ze Slovenska směřoval hlavně do Česka, Maďarska, Polska, Pobaltí i na nové trhy, například do Španělska a Portugalska. Slovenská firma zaměstnávala v průměru 694 lidí.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down