Nezájem o dodávky do hmotných rezerv

Do státních zakázek na dodání 500 tun zahuštěného mléka v hodnotě 46,8 milionu korun se nikdo nepřihlásil. Podobně není zájem ani o dodání salámů, Správa státních hmotných rezerv (SSHR) jich poptávala v menších tendrech 100 tun celkem za více než 11,2 milionu korun. Obě zakázky vypíše správa znovu, řekla mluvčí SSHR Edita Pechalová.

Smlouva na kondenzované mléko měla být uzavřená na tři roky, mléko se ve skladech mělo obměňovat maximálně do deseti měsíců. "Věřím, že se díky rozdělení tendru na několik menších zakázek podaří najít co nejvíce dodavatelů," řekl při vypsání tendru předseda správy Pavel Švagr. Zakázku tvořilo sedm menších tendrů. "Budeme analyzovat, proč se do nich nikdo nepřihlásil," dodala dnes Pechalová. V současnosti stále ještě běží opakované tendry na dodání dalších mléčných výrobků, zejména sušeného mléka. Z tohoto tendru v minulosti podala nabídku pouze na jednu část Olma Olomouc, spadající do koncernu Agrofert. České i evropské zemědělství přitom nyní čelí cenové krizi, producenti mléka a vepřového masa prodávají pod náklady a na trhu je těchto komodit přebytek. Příčinou je pokračující potravinové embargo ze strany Ruska, i konec evropských mléčných výrobních kvót.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down