20.07.2020 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nivnický výrobce nápojů vloni zvýšil zisk i tržby

Společnosti Linea Nivnice, která vyrábí ovocné nápoje, loni meziročně vzrostl zisk po zdanění téměř o 5,5 milionu korun na 61,5 milionu korun. Její tržby z prodeje výrobků, služeb a zboží přesáhly loni 965,9 milionu korun, v roce 2018 činily 936,8 milionu korun. Vyplývá to z účetní závěrky firmy, která je součástí výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin.

Loňský rok byl podle představenstva pro společnost nejúspěšnější v její šestadvacetileté historii. "Firma navýšila obrat i rentabilitu, za kterou byly nižší ceny vstupních materiálů, zejména cukru a polotovarů. Nižší ceny polotovarů jsou důsledkem zásob z velmi dobrého roku 2018. Vytvořené finanční zdroje byly použity na pořízení nové linky Tetra Prisma 250 ml a na druhou etapu realizace bezobslužné přepravy a skladování výrobků ze čtyř plnicích linek na ovocné přesnídávky," uvedli zástupci podniku ve výroční zprávě.

Linea Nivnice patří k největším českým výrobcům ovocných šťáv, nápojů, ovocných vín, přesnídávek a sirupů. Velkou tradici má firma v produkci lihovin, první likér vyrobila v roce 1946. Z celkových tržeb připadala loni většina, téměř 89 procent, na český trh, kde firma zásobuje například i velké obchodní řetězce. Společnost každoročně vyrobí přes 20 milionů litrů ovocných šťáv v kartonových obalech.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down