07.09.2004 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nízké ceny nejsou cestou pro zvýšení odbytu českého piva

Nízké ceny nejsou řešením pro zvýšení odbytu piva. Českému pivovarnictví prospěje může pomoci vývoz, kvalita, znalost návyků konzumentů a reklama. Export se během čtrnácti let zvedl na 2,13 hektolitrů. O domácí pivo je zájem především Německo, Slovensko, Velká Británie, USA a Rusko. Naopak export klesl do Polska, uvedl člen předsednictva Českého svazu pivovarů a sladoven Jiří Boček.

Boček poukázal, že při vývozu piva mimo Českou republiku je nulová podpora EU i národních rozpočtů. Dále připomněl, že české pivo je liberální komoditou bez cla už od 1. července 2000. Komplikace však způsobuje rozdílná spotřební daň v různých zemích. Zatímco například u ležáku v ČR platí firma za jeden hektolitr 264 Kč, dovozce v Německu platí 276 Kč. Ve Velké Británii na opačném konci žebříčku evropských zemí činí tato daň v přepočtu již 2967 Kč na hektolitr.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down