03.08.2001 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nižší produkce cukru na Kubě

Jak oznámily oficiální kubánské zdroje, vydatné deště silně poškodily plantáže cukrové třtiny ve střední a východní Kubě, znemožnily sklizeň a zaplavily vozovky a železnice používané pro dopravu třtiny do zpracovatelských závodů. Experti z toho usuzují, že produkce surového cukru na Kubě letos dosáhne jen 3,5 milionu tun, oproti původně uvažovaným 3,7 mil.tun, z nichž se třemi miliony tun se počítalo na export.

Pro srovnání lze uvést, že v roce 1999/2000 vyprodukovala Kuba 4,06 milionu tun cukru, z nichž 3,3 mil.tun putovalo na export. Většina z třinácti kubánských provincií orientovaných na produkci cukru již kompletovala své výrobní plány. Průmyslové zdroje a místní experti však spekulují, že ministerstvo se je zdráhá přijmout, neboť jde o jednu z nejhorších úrod cukrové třtiny na Kubě za posledních padesát let.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down