23.10.2000 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

NKÚ kritizuje ministerstvo zemědělství

Ministerstvo zemědělství ČR nepostupuje v souladu s předpisy, které upravují jeho povinnost zřizovatele příspěvkových organizací nebo správce kapitoly státního rozpočtu. Na dnešní tiskové konferenci Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) to řekl jeho prezident Lubomír Voleník.

MZe je zřizovatelem deseti příspěvkových organizací působících v oblasti vědy a výzkumu, z nichž NKÚ vybral ke kontrole pražský Výzkumný ústav meliorací a ochrany půdy, Výzkumný ústav zemědělské techniky, Výzkumný ústav potravinářský a Výzkumný ústav veterinárního lékařství se sídlem v Brně. Kontrolu procedl úřad v době od listopadu 1999 do letošního března a u kontrolovaných organizací zjistil nedostatky v účetnictví, v hospodaření s majetkem státu, v nehospodárném nakládání s finančními prostředky a nedodržování zákona o zadávání veřejných zakázek. Vybrané organizace přitom pobíraly ze státního rozpočtu v loňském roce zhruba 160,2 miliónu korun, tedy o téměř tři milióny korun více než v roce předchozím.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down