NKÚ: Účetní závěrka MZe za loňský rok je spolehlivá, chyby tam byly jen drobné

V účetnictví Ministerstva zemědělství (MZe) za loňský rok zjistil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) jen nevýznamné chyby. Kontrolovaný úřad je ale průběžně opravoval, jeho účetní závěrka za rok 2022 i údaje, které předložil pro hodnocení plnění státního rozpočtu za tento rok, jsou tedy spolehlivé, uvedl dnes v tiskové zprávě NKÚ.

Kontrola MZe začala v průběhu účetního období 2022 a ministerstvo průběžně opravovalo zjištěné nedostatky. Podle NKÚ nebyla jejich hodnota významná, na účetní závěrku by v případě jejich neopravení měly vliv ve výši 3,9 milionu korun a v klasifikaci rozpočtových příjmů by to bylo 13,3 milionu Kč. Podle kontrolního úřadu také nedostatky v návrhu závěrečného účtu nebyly významné a MZe je všechny opravilo.

"Podle NKÚ účetní závěrka MZe sestavená k 31. prosinci 2022 podává ve všech významných ohledech věrný a poctivý obraz předmětu účetnictví a finanční situace účetní jednotky dle účetních předpisů pro některé vybrané účetní jednotky," konstatoval ve své zprávě kontrolní úřad.

NKÚ současně doplnil, že ministerstvo opravilo všechny chyby, které zjistil při předchozí kontrole v roce 2017, a v souvislosti s tím MZe navíc upravilo i svoji metodiku. "Vytvořilo tak předpoklady pro zamezení opakování zjištěných pochybení," dodal NKÚ.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down