26.01.2016 | 10:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nominace na prestižní lesnickou cenu

Do 15. února lze nominovat lesníka, který v posledních měsících zaujal veřejnost nebo své kolegy výrazným počinem v oboru, na prestižní lesnickou Cenu Jiřího Nováka udělovanou ministrem zemědělství Marianem Jurečkou. Informovala o tom tisková mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.

„Výrazným počinem je myšleno široké spektrum činností týkajících se lesnictví, lesnicko-dřevařského sektoru a dalších lesnických aktivit v oblasti vydavatelské a ediční, vzdělávací a výzkumné, zájmové a spolkové činnosti dotýkající se lesa a jeho přírodního prostředí,“ vysvětlil náměstek ministra zemědělství v úseku lesního hospodářství Patrik Mlynář. Kandidát nemusí být státním příslušníkem České republiky. Nominaci může podat fyzická nebo právnická osoba, která podáním nominace zároveň stvrzuje, že nominovaný o svém navržení ví a že s ním souhlasí. Nominaci posuzuje komise jmenovaná ministrem zemědělství. Na základě jejího doporučení může ministr cenu udělit. Cenu předá 3. dubna ministr Marian Jurečka při slavnostním zahájení brněnského veletrhu Silva Regina. *

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down