26.05.2004 | 03:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nošovické pivo Radegast zabodovalo v Austrálii

Dvě bronzové medaile získal nošovický Radegast na mezinárodním degustačním klání Australian International Beer Awards. Radegast zabodoval v Melbourne, v kategoriích ležák plzeňského typu a nealkoholické pivo, sdělila Daniela Rojková ze zastupující mediální agentury.

Na jedenáctém ročníku soutěže, kde se zúčastnilo 885 značek piv z třiceti zemí uspěl kromě značky Radegast také Velkopopovický Kozel. V kategorii tmavých ležáků obdržel zlatou medaili.
Letos získal Radegast už čtyři ocenění ze třech soutěží, z toho dvou mezinárodních. Bronzovou medaili v kategorii piv českého typu získal Radegast Original na pivním mistrovství světa World Beer Cup 2004 v San Diegu v Kalifornii, kde uspěly také značky Velkopopovický Kozel Premium a Kozel výčepní světlý z portfolia Plzeňského Prazdroje. Radegast drží rovněž zlatý certifikát kvality ze soutěže Pivex.
Pivovar Radegast dosahuje ročního výstavu kolem dvou milionů hektolitrů. Je součástí Plzeňského Prazdroje, který měl vloni výstav více než 9,5 milionu hektolitrů piva. Plzeňský Prazdroj je součástí druhé největší světové skupiny SABMiller.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down