01.04.2005 | 01:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová instituce Úřad pro potraviny zahájila dnes svoji činnost

Rozhodnutím ministra zemědělství Jaroslava Palase zahájila svou činnost od 1. dubna 2005 nová instituce Úřad pro potraviny. Zřízení Úřadu vychází z Koncepce potravinářství ČR pro období po vstupu do EU na léta 2004 až 2013 a je také součástí Strategie bezpečnosti potravin ČR. Zřízením této instituce se sjednotí dozorová činnost státu nad bezpečností potravin pod jednu střechu podobně, jako to funguje v řadě států původní EU, sdělil mluvčí ministerstva zemědělství Martin Severa.

Činnost Úřadu pro potraviny povede ke zvýšení účinnosti a jednotného působení státní správy na úseku potravin, včetně dozoru nad trhem s potravinami, informoval dále Severa. Zlepší se podle něj také koordinace aktivit jednotlivých dozorových orgánů. Konstatoval, že založení tohoto úřadu však nebude znamenat žádný nárůst počtu úředníků ani byrokracie. Pouze se přeskupí kompetence tak, aby existovalo jedno odpovědné místo za vyhodnocování možných rizik spojených s potravinami a za následnou realizaci potřebných opatření. Vedení Úřadu pro potraviny bylo svěřeno dosavadnímu vrchnímu řediteli Úseku potravinářských výrob MZe Ing. Františku Sládkovi, CSc.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down