Nová náměstkyně nové sekce pro ekonomiku a IT na Ministerstvu zemědělství

Náměstkyní nově zřízené sekce pro ekonomiku a informační technologie na Ministerstvu zemědělství (MZe) je Marcela Antošová, která dřív působila ve státním Podpůrném a garančním rolnickém a lesnickém fondu. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí ministerstva Vojtěch Bílý. Antošovou dnes do funkce uvedl ministr zemědělství Zdeněk Nekula. Věří, že náměstkyně v čele nové sekce prosadí opatření s důrazem na systémové úspory.

Mezi priority nové náměstkyně patří podle mluvčího například optimalizace výdajů a revize koncepce využití finančních nástrojů, urychlení digitalizace dat a sledování a hodnocení hospodárnosti IT systémů. V případě informačních systémů chce zajistit jejich dlouhodobý a udržitelný rozvoj, mimo jiné se zaměřením na kybernetickou bezpečnost.

Antošová absolvovala fakultu financí a účetnictví na Vysoké škole ekonomické v Praze. V minulosti byla finanční ředitelkou v několika firmách, členkou dozorčí rady, následně i představenstva Výstaviště České Budějovice a v letech 2017 a 2018 byla v představenstvu Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu. Od roku 2018 vedla ekonomický úsek fondu.

Sekce ekonomiky a informačních technologií na MZe vznikla k začátku letošního roku kvůli nárůstu činností digitalizace agend. Podle dřívějších informací ministerstva jde zejména o vytvoření platforem, které souvisí s plánováním, realizací a dopady nové společné zemědělské politiky 2021+ na prostředí informačních systémů registrů ministerstva zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down