05.10.2010 | 01:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová naučná stezka Lesů ČR

Lesy ČR otevírají v centru Šluknovského výběžku, městě Rumburk, novou Naučnou stezku (NS) Dymník, která zájemce provede místními zajímavostmi. Trasa naučné stezky v délce více než čtyři kilometry tvoří přirozený vycházkový okruh, který začíná a končí u rumburského letního koupaliště. "Snahou Lesů ČR je na NS Dymník návštěvníkům nabídnout široké spektrum zajímavých informací a klidnou procházku ojedinělým terénem," informoval o tom tiskový mluvčí Lesů ČR Zbyněk Boublík.

I vzhledem k tomu, že trasa je již nyní velmi populární a místní lidé ji často k vycházkám využívají, věříme, že celá lokalita přiláká další nové turistické nadšence. Náklady na vybudování stezky dosáhly částky téměř 950 tisíc korun. Lesy ČR náklady financovaly ze svého Programu 2000, kterým podnik celostátně podporuje veřejně prospěšné funkce lesů,“ vysvětluje ředitel Krajského ředitelství Lesů ČR Teplice Radek Braum. Na celkem osmi informačních tabulích se turisté seznámí s následujícími tématy: charakteristika místních lesů, přírodní charakteristiky oblasti, územní systém ekologické stability, obnova a výchova lesních porostů, tipy na výlety v okolí, Pstružný potok, zvěř místních lesů. „V tomto krásném prostředí se dá řada přírodních principů a teorií popisovaných na jednotlivých tabulích názorně vysvětlit, k tomu jistě pomůže i řada fotografií a obrázků,“ doplňuje Radek Braum. Celkově není trasa NS Dymník nijak fyzicky náročná, s výjimkou náročnějšího krátkého strmého stoupání na kopec Dymník. Výhodou je, že trasa navazuje přímo na dvě trasy stávajících turistických stezek (žlutá – z centra města Rumburk směrem k obci Vlčí Hora, modrá – od pomníku Rumburské vzpoury k obci Krásná Lípa) a křižuje cyklotrasu č. 3014 (z centra města Rumburk směrem k obci Vlčí Hora).
Slavnostní otevření Naučné stezky Dymník se uskuteční v pátek 8. října 2010 od 10.00 hodin. Sraz všech účastníků je před sídlem Lesní správy Lesů ČR Rumburk na adrese Sukova 785/22a. Součástí slavnostní akce je i prohlídka části trasy.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down