27.08.2002 | 02:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová odrůda mečíku nese název „Vysočina“

V okrese Pelhřimov se během druhého srpnového víkendu uskutečnily dvě významné akce, kterých se kromě jiných hostů zúčastnila také zástupkyně hejtmana kraje Vysočina pro oblast školství Alena Štěrbová. Jednalo se o výstavu „Zahrada Vysočiny“ 17. srpna v Žirovnici, kde byly k vidění nádherné mečíky, jiřiny a růže a o Zámeckou poutní slavnost 18. srpna v Proseči – Obořišti.

Zahrada Vysočiny se koná již minimálně 30 let a má neobyčejně velký dosah i do ostatních krajů naší republiky. „K vidění byly stovky mečíků nejrůznějších barev a tvarů, vyjímala se zde také nová odrůda, jež byla pojmenována „Vysočina“. Obdivovala jsem nejen výstavu, výsledky pečlivé práce pěstitelů, ale také občanskou společnost, která se v rámci obce dokáže prezentovat. Velmi se mi také líbilo využití prostor Zámku Žirovnice, který je majetkem obce,“ uvedla Alena Štěrbová.
Již devátou Zámeckou poutní slavnost na památku 707. výročí narození sv. Rocha, patrona Domova důchodců v Proseči, navštívila zástupkyně hejtmana v neděli 18. srpna. Malá víska je součástí obce Nová Cerekev. „Tato poutní slavnost je jedinečnou příležitostí, kdy jsou obyvatelé domova důchodců hlavními aktéry slavnosti, zámek i celý park jsou přístupné veřejnosti. Připraven byl velmi pestrý program a bylo zřejmé, že zde lidé berou práci jako svůj koníček. Péče o klienty domova důchodců je na vysoké úrovni,“ komentovala návštěvu Alena Štěrbová a dodala: „Obě návštěvy mne ubezpečily o tom, že obce v našem kraji žijí svým vlastním velmi aktivním životem a je dobře, že kraj Vysočina v rámci svého Fondu Vysočina vypisuje grantové programy, které dokáží podpořit mnohé místní aktivity. Tyto dvě akce se však obešly bez jakékoli finanční podpory z kraje Vysočina. Organizátory potěšila pozornost představitelů kraje a největší radost jim udělalo to, že se mohli podělit o výsledky své práce.“

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down