12.03.2001 | 02:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová opatření proti SLAK začnou platit o půlnoci

Ústřední nákazová komise schválila dnes odpoledne kvůli podezření na výskyt slintavky a kulhavky v německém Dolním Sasku mimořádná opatření proti zavlečení nákazy do země. Agroweb o tom informoval mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben.

Od dnešní půlnoci platí podle Dubna pro cestující z Evropské unie na letištích povinnost dezinfikovat si obuv. Dosud tak musely činit pouze osoby přilétající z Británie a Severního Irska. Všem cestujícím z EU budou také odebírány potraviny živočišného původu.
"Asi od 15. března, až se dořeší všechny technické podmínky, budou zpřísněná opatření platit také na hraničních přechodech. Půjde o dezinfekci osob a vozidel ," řekl Duben s tím, že opatření budou zahrnovat silniční, pěší a železniční přechody s Německem, Rakouskem a s Polskem.
Stejné opatření přijímá také Slovensko, a to pro hraniční přechody s Polskem, Ukrajinou, Maďarskem a Rakouskem.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down