19.04.2022 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová secí kombinace Aerosem VT 5000

Tažený secí stroj Aerosem s pracovním záběrem 5 metrů ve spojení s aktivním zpracováním půdy rotačními branami nabízí účinnost s flexibilitou při nasazení. Požadavek na dokonalou přípravu půdy a uložení osiva je prvořadý.

S univerzálním secím strojem je Pöttinger zárukou kvalitní přípravy seťového lůžka a precizního setí různých druhů osiv.

Vynikající manévrovatelnost

Díky kombinaci taženého secího stroje a rotačních bran je potřebná pouze malá zvedací síla traktoru. Uchycení ve spodních ramenech závěsu a vedení stroje na válci zajišťují rovnoměrné rozložení hmotnosti. Výsledkem je snadno použitelný stroj s nízkým valivým odporem. Extrémně krátká konstrukce a inteligentní uspořádání zásobníku osiva zajišťují vysokou ovladatelnost secího stroje. I při využití dvojitých pneumatik traktoru můžete jet snadno do vedlejšího záběru. Zkrácená konstrukce zásobníku a integrace válce jako podvozku umožňují rychlé a prostorově úsporné zatáčení na souvrati. Profilovaný válec s velkým průměrem snižuje tlak na půdu a valivý odpor, čímž se zabrání efektu "buldozeru". Velká kontaktní plocha v kombinaci se speciálním drážkovým profilem také zajišťuje optimální opětovné utužení seťového lůžka. Packer je navíc tlumený, což eliminuje vibrace při setí. To umožňuje dosáhnout vysokých pracovních rychlostí na různých typech půd.

Flexibilita se Single Shoot

Koncept podélně uspořádaného tlakového zásobníku s objemem 2800 litrů s dvojím dávkováním je zcela nový. Rozdělení zásobníku ve směru jízdy je v poměru 50 : 50, takže lze aplikovat samotné osivo, nebo kombinovat s jiným druhem osiva nebo s hnojivem. Zvláštní pozornost byla věnována snadnému přístupu k zásobníku osiva. Nový tlakový systém dávkování Aerosem je navržený pro nejvyšší výsevek rozdílných druhů osiva. Každá strana zásobníku má samostatnou komoru s dávkovacím válečkem. Následně jsou dva komponenty společně dopravovány vedením k rozdělovací hlavě. Oba výsevky lze ovládat nezávisle na sobě. Dávkování lze aplikovat způsobem specifickým pro daný pozemek pomocí dvou aplikačních map. Při dávkování jednoho druhu osiva oběma válečky lze využít celý objem zásobníku.

Osvědčené botky Dual Disc

Vysokodimenzované dvoudiskové botky Dual Disc jsou vhodné pro setí v náročných podmínkách. Přesazené disky pro tvorbu úzkého žlábku a bezproblémové uložení osiva i v půdách s velkým množstvím rostlinných zbytků. Rozteč dvou řad botek 30 cm se stejným přítlakem (max. 60 kg) na přední a zadní řadu botek. Hloubkové vedení všech botek pomocí utužovacích koleček. Bezúdržbový koncept botek minimalizuje nároky na údržbu.*

Ing. Zdeněk Bílý
A. Pöttinger, spol. s r. o.

Půda je největším bohatstvím našich zemědělců, a proto je třeba ji co nejvíce chránit. Velkoobjemový válec snižuje tlak na půdu a valivý odpor, čímž se zabrání efektu "buldozeru". Hydraulicky tlumený válec podporuje plynulost při setí a umožňuje dosažení vysoké pracovní rychlosti na různých typech půdy. Osvědčená secí lišta se systémem dvoudiskových botek DUAL DISC (rozteč 12,5 cm) zajišťuje ideální podmínky pro zapojení porostu

Závěs s otočným bodem a zvýšená poloha spodních ramen s volným prostorem pro kloubový hřídel pro dosažení do úhlu natočení až 90°. Celý stroj je na souvrati zvedán pomocí hydraulických válců profilovaného podvozku. Rotační brány i secí lišta jsou postupně a paralelogramově vedené do souvraťové polohy. Světlá výška rotačních bran je pozoruhodných 27 cm

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down