09.03.2004 | 02:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová sladovna Pivovaru Radegast má zlepšit pivo

Pivovar Radegast ze skupiny Plzeňského Prazdroje vynaložil zhruba 13 milionů korun na modernizaci výrobny sladu, a zlepší tak kvalitu piva. Jak řekl sládek pivovaru Petr Kwaczek, je to nejvýznamnější investice nošovického pivovaru v uplynulém finančním roce, který ve skupině končí 31. března.

Radegast provozuje druhou největší pivovarskou sladovnu v Česku a ročně vyrobí okolo 27 tisíc tun sladu. V rámci investice pivovar zmodernizoval chlazení klíčícího ječmene. "Nové chlazení lépe stabilizuje kvalitu sladu během celého roku a výsledkem je nakonec lepší kvalita piva," tvrdí sládek. Modernizované chlazení podle něj zamezí přehřívání zrna a zajistí, aby technologická teplota klíčení byla optimální i v nejteplejších dnech roku. Pivovar podle sládka nyní z ječmene vytěží více sladu, a současně vzroste obsah využitelných cukernatých látek. Pivovar Radegast je součástí největší tuzemské pivovarské skupiny od roku 1999. Ročně produkuje přes dva miliony hektolitrů piva při zhruba 300 zaměstnancích. Celá skupina, jejímiž hlavními značkami jsou Pilsner Urquell, Gambrinus, Radegast a Velkopopovický Kozel, prodala loni na českém trhu přes osm milionů hektolitrů piva

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down