12.11.2007 | 08:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová studie i o ochraně půdy

I otázky racionálního využívání půdy a ochrany přírody při hospodaření v krajině jsou součástí studie Využívání ekonomických nástrojů v ochraně přírody, kterou je možné nalézt na webových stránkách ministerstva životního prostředí (www.env.cz) v rubrice Politika a nástroje ochrany životního prostředí.

Jde o nejdůležitější výsledek twinningového projektu – tedy projektu dvoustranné spolupráce s experty německého Institutu pro udržitelné využívání krajin Země (DUENE) při Greifswaldské universitě. Informoval o tom tiskový mluvčí ministerstva živtního prostředí Jakub Kašpar. Jak vysvětlil,  studie vychází hlavně z výsledků diskusí, studia literatury, vlastních zkušeností a vědecké práce autorů.

"Autoři studie ukazují způsoby, jak využívat legislativní a ekonomické nástroje v ochraně přírody. Cílem studie je představit inovativní myšlenky a koncepce tak, aby byly zmírněny konflikty mezi uživateli půdy a ochranou přírody při hospodaření v krajině a aby politická rozhodnutí v těchto oblastech byla v budoucnu méně intuitivní a více racionální. Studie neposkytuje hotové recepty, ale inspiruje k přemýšlení o nástrojích v ochraně přírody. Mezi hlavní přínosy projektu patří také výměna zkušeností se zahraničními kolegy, nové nápady a myšlenky, rozšíření obzorů nejen pro zástupce státní správy, ale i nevládních neziskových organizací a veřejnosti," přiblížil náplň studie Kašpar.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down