05.09.2006 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové Eurocentrum pro Vysočinu

V pořadí již šesté Eurocentrum v České republice bylo 4. září slavnostně otevřeno v krajském městě Jihlava. Sem se mohou občané kraje Vysočina obracet se svými dotazy týkající se evropské problematiky, vybrat si z velkého množství informačníh materiálů a využít mnoho dalších doplňkových služeb pro detailnější poznání Evropské unie. Eurocentrum veřejnost najde v přízemí Muzea Vysočiny v horní části Masarykova náměstí č. 55 v Jihlavě.
Regionální Eurocentrum se přitom bude zaměřovat na místní specifika a vztah regionu Vysočina k EU.

Cílem je, aby občané prostřednictvím tohoto informačního místa získali především praktické informace, které budou moci ve svém každodenním životě uplatnit. K tomu dopomůže i skutečnost, že pracovníci Eurocentra jsou vybíráni vždy v daném kraji. Mají proto přehled o místních problémech a potřebách. „Nově otevřené Eurocentrum bude sloužit hlavně občanům. Po republice existuje mnoho poradenských míst, kde se mohou zástupci obcí, podnikatelů, nevládních neziskových organizací, školských zařízení a další dozvědět dostatek informací k programům podpory, jež jsou financované z evropských strukturálních fondů. Doposud však chybělo kontaktní místo pro širokou veřejnost, kam by se mohli obrátit například studenti při přípravě svých diplomových prací,“ řekl před zahájením provozu Eurocentra krajský hejtman Miloš Vystrčil.
„V nových členských zemích EU ještě stále panuje určitá nedůvěra k jejím pravidlům. Tato nová pracoviště krajských Eurocenter mohou lidem pomoci pochopit, jak unie funguje a přiblížit jim výhody tohoto evropského uspořádání,“ konstatovala náměstkyně hejtmana pro oblast regionálního rozvoje Marie Černá.
Dva zaměstnanci Eurocentra budou lidem k dispozici každý všední den od desíti do osmnácti hodin. Na Eurocentrum Jihlava se můžete také obracet na telefonním čísle +420 567 573 800 nebo na e-mailové adrese Eurocentrum.Jihlava@euroskop.cz. Aktuální informace o Eurocentru Jihlava jsou k dispozici na internetových stránkách www.euroskop.cz/eurocentrum.jihlava.cz, občané dále mohou získat potřebné informace o Evropské unii také na bezplatné informační lince Eurofon 800 200 200.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down