22.09.2006 | 02:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové informační centrum otevřené správou Podyjí má pomáhat zemědělcům a obcím

Informační centrum pro zemědělce, pracovníky radnic, školy a neziskové organizace otevřela ve znojemském sídle správa Národního parku Podyjí. Pracovníci správy budou pomáhat řešit ekologické problémy, s nimiž se zemědělci a obce potýkají. Poskytnou informace o ekologickém zemědělství, správném nakládání s odpady, ale i dotacích spojených s ochranou přírody, sdělil pracovník správy Slavomír Poláček.

Účelem vzniku infocentra je zkvalitnit životní prostředí v Podyjí a jeho nejbližším okolí. Národní park Podyjí vznikl v roce 1991 z Chráněné krajinné oblasti Podyjí, vyhlášené v roce 1978. V parku žije 165 vzácných druhů ptáků a 57 druhů savců. Patří mezi ně vydra říční, netopýr Brandtův a hraboš mokřadní, osm druhů plazů a bohatě je zastoupen i hmyz.
Více informací o nově vzniklém středisku lze najít na internetových stránkách parku www.nppodyji.cz.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down