04.03.2016 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové lesnické stejnokroje pro zaměstnance Lesů ČR

Zaměstnanci státního podniku Lesy České republiky (LČR) dostanou nové lesnické stejnokroje podle návrhu pražského výtvarníka a oděvního designéra Česlava Jaroše. Jeho návrh uniforem ve finálovém kole soutěže porazil kolekci stejnokrojů od jihlavské firmy Petex Josefa Dubna. Pro Jarošův návrh se vyslovila odborná porota i zaměstnanci Lesů ČR v anketě. Uvedl to na tiskové konferenci v Hradci Králové obchodní ředitel podniku Radovan Srba.

Podnik, kterému patří polovina lesů v zemi, obměňuje vzor stejnokrojů po 20 letech. Na zelenou uniformu má nárok asi 2500 z více než 3000 zaměstnanců podniku. Náklady na pořízení nových uniforem lesníků by mohly dosáhnout kolem 40 milionů korun. Jedna kompletní sada stejnokroje by mohla přijít asi na 15 000 korun. Jarošův vítězný návrh má výrazně blíže k civilnímu oděvu než ke klasické myslivecké kamizole. Podnik předpokládá, že konečná podoba stejnokrojů ještě po dohodě s Jarošem dozná určitých změn na základě požadavků a připomínek zaměstnanců a poroty. "Například kovové knoflíky, spona na klobouku a na opasku se zdály příliš velké či příliš lesklé. Připomínky byly k dvouřadému dámskému kabátu," uvedl Srba. Výhrady nebyly ke zvoleným materiálům. Zakázku na návrh nového stejnokroje podnik vypsal loni v srpnu. Návrhy uniformy v dámském a pánském provedení v podobě výtvarného návrhu, technického nákresu a dokumentace podalo sedm subjektů. Sedmičlenná komise z nich vybrala dva finalisty. Každý z finalistů dostane od Lesů ČR za grafický návrh odměnu 50 000 korun a za ušití vzorů uniforem pro finálové kolo dalších 85 000 korun. První vyrobené stejnokroje bychom mohli mít na přelomu prosince a ledna," řekl Srba.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down