23.11.2006 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové pivo z Pivovaru Náchod se od ostatních liší technologií výroby

Akciová společnost Pivovar Náchod uvádí na domácí trh v těchto dnech nový druh piva. Tento svrchně kvašený polotmavý ležák anglického typu s názvem Primátor English Pale Ale se liší od většiny v současnosti vyráběných piv v českých pivovarech, především technologií výroby. Pivo je vyrobeno z ječných sladů s malým podílem barevných sladů, nasladované pšenice a navíc z nesladovaného ovsa, ze kterého se příliš často nevaří ani v Anglii, uvedl František Meduna z Pivovaru Náchod.

Pro toto pivo je charakteristická tmavá jantarová barva, bohaté chmelové aroma a specifická hořká chuť po originálních anglických chmelech, které zanechávají v ústech na patře jemnou hořkou chuť. Pivo se vyznačuje lehkostí, svěžestí a pro tento druh piva typickou pěnou. Bude dodáváno v nevratných lahvích typu Ale o objemu 0,33 l. Speciální design mají sklenice, do kterých bude pivo čepováno a v gastronomických zařízeních servírováno. Náchodský pivovar, který je známý jako přední český výrobce pivních speciálů, tak rozšiřuje škálu nabízených piv o další druh, popsal nové pivo Meduna.
„Domníváme se, že by si tento druh piva mohl najít své zákazníky a ctitele mezi těmi, kteří hledají nové, zajímavé chutě piva nebo kteří je v zahraničí ochutnali a jejich nabídka na českém trhu chybí,“ uvedl Josef Hlavatý, generální ředitel a místopředseda představenstva Pivovaru Náchod, který je zároveň členem prezidia Českého svazu malých nezávislých pivovarů a místopředseda Českého svazu pivovarů a sladoven..
Náchodský pivovar bude nové pivo Primátor English Pale Ale nabízet nejširší veřejnosti prostřednictvím obchodních řetězců a dále je začne dodávat do sítě vybraných gastronomických zařízení. Pivovar plánuje vyrábět přibližně 2000 hl tohoto speciálního druhu piva.
Náchodský pivovar byl založen rozhodnutím městského zastupitelstva v roce 1872 a první pivo bylo vyrobeno o dva roky později. V roce 1935 se začala v tehdejším Obecním pivovaru Náchod používat chráněná značka Náchodský Primátor, předchůdce současné známky Primátor. V současné době náchodský pivovar nabízí širokou škálu piv, od klasických výčepních přes ležáky a dále ucelenou řadu pivních speciálů včetně populárního pšeničného kvasnicového piva Weizenbier. Náchodský pivovar, který je od ledna 1993 akciovou společností, kterou stoprocentně vlastní město Náchod, získal za svá piva devadesát ocenění z domova i zahraničí. K nejnovějším patří vítězství tmavého ležáku Primátor Premium Dark v soutěži pořádané Českým svazem pivovarů a sladoven České pivo roku 2006, informoval Meduna.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down