02.06.2014 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové vedení Lesů ČR

Novým ekonomickým ředitelem státního podniku Lesy České republiky (LČR) se dnes stal Karel Buchta, výrobně-technickým Václav Lidický, správním ředitelem je Igor Kalix a obchodním ředitelem Radovan Srba. Nejvyšší managament jmenoval generální ředitel LČR Daniel Szórád na základě v dubnu vypsaného výběrového řízení. Uvedl to mluvčí LČR Zbyněk Boublík. Z původního vrcholového vedení ve funkcích nezůstal nikdo.

    Do výběrových řízení se přihlásilo 58 lidí, samotných konkurzů se účastnilo 47 z nich. "Mezi přihlášenými kandidáty byla řada opravdu kvalitních lidí. Nové vedení podniku považuji za tým odborně i lidsky kvalitních lidí. Věřím, že se nám společně bude dařit plnit náročné úkoly, které před námi stojí," uvedl Szórád, který LČR vede od poloviny dubna. Dosud si šéfové LČR svůj tým sestavovali bez otevřených výběrových řízení.
    Ekonomický ředitel Buchta (40) je absolventem Vysoké školy ekonomické a do Lesů ČR přišel z poradenské společnosti CREDOS & PARTNERS. V minulosti zastával manažerské pozice například u společností Saint-Gobain Rigips, Saint-Gobain Isover nebo České radiokomunikace.
    Výrobně-technický ředitel Lidický (46) má inženýrské lesnické vzdělání a u Lesů ČR pracuje od roku 1992. Začínal jako revírník, byl zástupcem krajského ředitele a do vrcholového managementu podniku přišel z funkce správce Lesní správy Přimda.
    Kalix (46) přišel do funkce správního ředitele LČR z pozice vedoucího výrobní divize společnosti K-net Technical International Group. Předtím působil na manažerských pozicích v oboru ekonomiky a informačních a komunikačních technologií. Pracoval například jako ředitel Nemocnice Kyjov. Vystudoval Elektrotechnickou a stavební fakultu Vojenské akademie Brno.
    Obchodní ředitel Srba (48) je absolventem Lesnické fakulty Vysoké školy zemědělské v Brně a do LČR přišel ze vsetínské lesnické společnosti Foresta SG. Je také soudním znalcem v oboru odhadu lesních porostů a lesní půdy. V začátcích své profesní praxe pracoval jako revírník u LČR.
    Z dosavadních členů nejvyššího managementu již ke konci dubna ukončili pracovní poměr u Lesů ČR správní ředitel Jiří Červenka a výrobní ředitel Zdeněk Sýkora. K 31. květnu skončil ekonomický ředitel Michal Gaube, který byl v době od prosince 2012 do letošního dubna navíc pověřen řízením podniku. Ředitelem lesního a vodního hospodářství dosud byl Pavel Indra.
    Szórád do státní firmy přišel z pozice manažera polské pobočky švédské nábytkářské společnosti IKEA, dříve působil také jako obchodní ředitel lesnické firmy CE WOOD. Ministr zemědělství Marian Jurečka při jeho jmenování uvedl, že očekává, že Lesy ČR budou pod jeho vedením fungovat transparentně a budou plnit funkci řádného hospodáře.
    Lesy ČR měly loni hrubý zisk 5,1 miliardy korun po předloňských rekordních 5,48 miliardy korun. Letos očekávají profit necelé čtyři miliardy korun. Zaměstnávají přes 3000 lidí. Těžbu, zalesňování a prodej dřeva zadávají v soutěžích soukromým firmám.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down