Nové žací kombinace Novacat V

Žací kombinace Novacat V 8400 a Novacat V 9200 od společnosti Pöttinger jsou novými profesionálními modely s pracovními záběry 8,40 / 9,20 m. Prvotřídní kvalita sečení, provozní spolehlivost, hospodárnost a dlouhá životnost jsou charakteristickými znaky nových žacích kombinací Novacat.

V roce 2022 představil inovativní výrobce zemědělské techniky Novacat V 10000, prvního zástupce nové generace žacích kombinací.

Kompaktní žací jednotky

Tvarované nosníky umožňují využití extrémně krátkého závěsu. To zajišťuje nízkou vlastní hmotnost a posunutí těžiště v blízkosti traktoru. V závislosti na terénu lze obě žací kombinace snadno ovládat i čtyřválcovými traktory. Srdcem těchto žacích kombinací je tisíckrát osvědčená žací lišta. Výška lišty pouze 4 cm zaručuje optimální tok pokosu. Šířka lišty pouhých 28 cm je předpokladem pro nejlepší kopírování nerovností. Žací stroje Novacat se středovým uložením umožňují příčný výkyv lišty až +20°/–16°. Především při nerovných a příkrých plochách je velký výkyvný rozsah výhodou. Hydraulické odlehčení zabezpečuje rovnoměrný přítlak v celém záběru. Nájezdová pojistka nabízí optimální ochranu jednotlivých žacích jednotek. Při najetí na překážku se žací lišta stranově i výškově vykývne. Unikátní mechanismus ochrany žacího stroje pro práci i při vyšších pracovních rychlostech.

Všestranný provoz

Pro pohodlné ovládání jsou žací kombinace standardně vybavené předvolbovým ovládáním Basicline. Volitelně je k dispozici i ovládání Selectline s podporou ISOBUS. U obou variant lze obě žací jednotky ovládat samostatně pouze jedním rozvaděčem. Součástí je ovládání hydraulického zámku pro dopravu. S ovládáním Selectline usnadňuje funkce automatického individuálního zdvihu sečení klínů. U traktorů se souvraťovým řízením je možné samostatné zvedání pomocí dvou řídicích okruhů. Pro přepravu po silnici se žací jednotky hydraulicky vyklopí vzhůru o 92° a hydraulicky zajistí. Při agregaci kombinace s traktorem je díky zasunutým čelním krytům dostatek místa mezi pneumatikami traktoru a lištami. Obě kombinace jsou k dispozici se shazovacími disky, s prstovými kondicionéry ED nebo s mačkacími válci RC.

Prvotřídní kvalita sečení, provozní spolehlivost, hospodárnost a dlouhá životnost jsou charakteristickými znaky žacích kombinací NOVACAT V 8400 a NOVACAT V 9200
S žacími stroji NOVACAT si užíváte maximální flexibilitu použití. V závislosti na požadavcích a podmínkách sklizně máte možnost volby ústrojí pro úpravu pokosu. Díky volitelné sadě pro rychlou výměnu lze prstové kondicionéry nebo mačkací válce demontovat v několika jednoduchých krocích. Chcete-li se zcela vzdát účinku narušení píce, můžete použít pouze zadní bezpečnostní kryty
Výsuvné kryty pro maximální přístupnost k pracovním orgánům. S rychloupínáním je výměna žacích nožů dětskou hračkou. Pomocí klíče musíte pouze stlačit pružný třmen a nůž vyměnit nebo otočit
Pro přepravu po silnici se žací jednotky hydraulicky vyklopí vzhůru o 92° a mechanicky zajistí. Optimalizované těžiště stroje zajišťuje bezpečnou silniční dopravu. Hydraulicky sklopitelné stranové kryty pro snížení dopravní výšky jsou ve výbavě na přání. Výstražné tabulky s LED osvětlením jsou v základní výbavě každé kombinace.
Čelní ALPHA MOTION s výškovým výkyvem až +/- 250 mm při účinném, ale konstantním odlehčení. Při kopírování nerovností se pohybuje celá lišta společně s aktivním nosným rámem! Přizpůsobení sklonu povrchu až do +12° nebo do -9°. Výsledek: Kopírování par excellence. Jedinečné kopírování nerovností pro ochranu žací lišty a sklizeň čistého krmiva
Pöttinger klade zvláštní důraz na pohodlné ovládání a na jednoduchou údržbu.*

Ing. Zdeněk Bílý
Pöttinger, spol. s r. o.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down