29.09.2004 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové zavlažovací zařízení v Lednici vznikne z prostředků ministerstva kultury

Z prostředků ministerstva kultury se do konce roku vybuduje ve francouzské zahradě zámku v Lednici na Břeclavsku nové zavlažovací zařízení za pět milionů korun. Staré rozvody v této zahradě, která leží hned u hlavní lednické zámecké budovy a rozkládá se na padesáti hektarech, se instalovaly asi před sto lety a nyní jsou poruchové, uvedla lednická kastelánka Ivana Holásková.

Kovové trubky závlahového zařízení v podzemí často praskají, uniká z nich voda, kvůli opravám údržbáři musí rozkopávat chodníky, vysvětluje nefunkčnost zastaralého zařízení. Právě v letní sezóně byl systém často mimo provoz. V zahradě přitom jsou tisové stěny, četné záhony trvalek, zimostrázů a také letniček.
Staré rozvody podle kastelánky nezůstanou v zemi nevyužité. Částí z nich se protáhnou nové rozvody. Práce začnou v říjnu a do ledna by mělo být vše hotovo. Zařízení bude v provozu od příští sezóny, dodala kastelánka.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down