22.11.2006 | 04:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové země EU objevují rakouský trh

Rakouská agentura na podporu investic Austrian Business Agency (ABA), kterou vlastní rakouské ministerstvo hospodářství, zaznamenala po rozšíření Evropské unie o deset nových členů zvýšený zájem společností ze zemí střední a východní Evropy zakládat v Rakousku své dceřiné společnosti. Tento zájem projevují především české a maďarské firmy, uvedl obchodní rada Rakouského velvyslanectví Nikolaus Seiwald.

Ještě nikdy předtím neprojevil tak velký počet firem ze zemí střední, východní a jižní Evropy konkrétní investiční zájem v Rakousku a nevyužil k tomu poradenské služby Austrian Business Agency. ABA zpracovala od začátku tohoto roku do konce října celkem 49 investičních projektů ze zemí střední a východní Evropy a z nezávislých států. Pro srovnání – v roce 2003 jich bylo celkem jen jedenáct. Mezi zájemci je na prvním místě Maďarsko se sedmnácti aktuálními projekty před Českou republikou s dvanácti projekty. Rusko a Ukrajina leží s pěti, popřípadě čtyřmi projekty na dalších místech za Maďarskem a Českou republikou. Mezi maďarskými projekty se nachází více investorů z oblasti turistického ruchu.
„Tento vývoj jasně ukazuje, že firmy v zemích našich blízkých a vzdálenějších sousedů se stávají kapitálově silnějšími a získávají mezinárodní zkušenosti“, komentuje tento trend Birgit Braunwieser, marketingová manažerka ABA pro střední a východní Evropu. „Pozorujeme, že mezi zájemci jsou většinou firmy, které mají dobrý produkt a získaly již první zahraniční zkušenosti na jiných východoevropských trzích, například na Slovensku nebo v Polsku.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 44MB (8.8% of 500MB)