17.01.2001 | 04:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové zpřísnění dovozů

Od 18. 1. 2001 se do naší republiky nesmí dovážet z Itálie, kde byla v posledních dnech diagnostikována nemoc šílených krav, žádný živý skot, ani živočišné produkty pocházející z něj (výjimkou jsou kůže, krev, rohy, paznehty, srst a mléko včetně výrobků z něj pro výživu lidí). Agroweb o tom informoval tiskový mluvčí Státní veterinární správy ČR Josef Duben

Zároveň Státní veterinární správa ČR od 18. 1. 2001 rozšiřuje a přesně specifikuje již platný zákaz na dovoz produktů ze zvířat používaných ke krmení, který platí od loňského prosince pro všechny členské země EU na Itálii v tom smyslu, že v zákazu kromě všech kafilerních krmných mouček jsou zejména zmíněny i mléčné krmné směsi obsahující živočišný tuk včetně kafilerního, aby se vyloučila právě kafilerní surovina.
Nutné je připomenout, že se toto omezení netýká surovin živočišného původu pro technické účely plus krmné směsi, které obsahují z živočišných produktů pouze mléčné složky . Též se toto omezení netýká krmiv pro masožravce v hermeticky uzavřených obalech z Řecka, Švédska a Finska, které však neobsahují jakoukoli moučku původem ze savců.
Výskyt BSE v Rakousku nebyl šéfem rakouské veterinární služby potvrzen, proto Státní veterinární správa ČR upustila od úmyslu postihnout zákazem dovozy z této země.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down