29.06.2000 | 03:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novela rybářského zákona postoupila do druhého čtení

Účelem novely zákona o rybářství, kterou dnes sněmovna propustila do druhého čtení je rozšířit okruh potenciálních uživatelů rybářského práva o vlastníky vodohospodářských děl či jezer a o vodohospodářské organizace.

Novelu zákona z roku 1963, vypracovala skupina poslanců v čele s Jaroslavem Pešánem. Zásadní vadou dosud platného zákona je, že neuznává vlastnická práva, a tím neumožňuje rovný přístup k rybářskému právu všem subjektům a zejména vlastníkům. Novela, kterou se v příštích týdnech bude zabývat zemědělský výbor sněmovny, do zákona dále zavádí institut výběrového řízení. Pomocí něho by mělo ministerstvo zemědělství v budoucnu rozhodovat o uživateli rybářského revíru, ve kterém bude mít o výkon rybářského práva zájem víc subjektů.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down