10.06.2014 | 11:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novela zákona o DPH

Sněmovna v prvním čtení podpořila vládní novelu zákona o dani z přidané hodnoty. Předloha obsahuje především technické změny, například určuje, které regiony se z hlediska daně považují za třetí země. Sazby daně návrh nemění. Vláda navrhovala poslancům, aby novelu schválili ve zrychleném režimu již v prvním čtení, ale opoziční TOP 09 a ODS to vetovaly. Nyní se bude předlohou zabývat sněmovní rozpočtový výbor.

Návrh například mění na základě směrnice EU vymezení území, která se nepovažují za území členského státu Evropské unie, a tím ani za území EU. Měla by tak mezi ně patřit například nejvzdálenější francouzská území, například Mayotte v Indickém oceánu.
Dále novela upravuje na základě požadavků zvláštní ustanovení o místě daňového plnění. Novela například zohledňuje to, že od příštího roku se sjednotí pravidla pro určení místa plnění u telekomunikačních služeb, služeb rozhlasového a televizního vysílání a elektronicky poskytovaných služeb. Nově má platit, že tyto služby se zdaňují ve státě příjemce daně.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down