29.06.2000 | 03:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novela zákona o hnojivech jde do závěrečného čtení

Vládní návrh novely zákona o hnojivech, pomocných půdních látkách, rostlinných přípravcích a o agrochemickém zkoušení zemědělských půd dnes sněmovna propustila do závěrečného čtení a definitivně by o něm měla rozhodnout v první polovině července.

Důvodem vzniku novely byla podle vlády nutnost stávající zákon přiblížit právní úpravě platné v EU. Jednou z navrhovaných úprav je například vypuštění ustanovení o mísení hnojiv, které normy EU považují pouze za jeden ze způsobů vytváření dalšího nového hnojiva. Dále se prodlužuje lhůta nezbytná pro rozhodnutí o registraci netypového hnojiva. To se týká případů, kdy registrační řízení vyžaduje provedení biologických zkoušek ve skleníku nebo v hale, na což dosud platná lhůta nestačí.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down