Novinka na Vinexu: cenová srovnávací degustační zóna

Cenová srovnávací degustační zóna je letošní novinka, kterou otevře Mezinárodní vinařský veletrh Vinex v Brně. Cílem této zóny bude předvést zájemcům kvalitu moravských, českých i zahraničních vín, včetně cenového rozpětí pro velkoobchod a gastronomii. Jde o projekt s podporou Vinařského fondu, uvedl Martin Střítecký z tiskového střediska Veletrhů Brno.

Letos se na Vinexu představí producenti nejméně z jedenácti zemí světa, řekl Střítecký. K tradičním domácím vystavovatelům patří například vinařské firmy Znovín Znojmo, Soaré Sekt, Patria Kobylí, Templářské sklepy Čejkovice nebo České vinařské závody. Střítecký dodal, že nebudou chybět ani společnosti z oboru sklepních hospodářství, obalových trendů, marketingu, ale i vinařských technologií. Ze srovnávání s vinařskými velmocemi vychází Česká republika stále lépe, prohlásil Střítecký.
Vinex je součástí komplexu gastronomických veletrhů Salima, stejně jako další akce MBK a Inteco. Výstaviště se návštěvníkům otevře od 7. do 10. března. Tradičním doprovodným programem bude mezinárodní soutěž Grand Prix Vinex 2006 pořádaná ve spolupráci se Svazem vinařů ČR. Všechna oceněná vína budou moci návštěvníci posoudit přímo na Vinexu, uzavřel Střítecký.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *