Novou desítkou proti snížení produkce

Uherskobrodský Pivovar Janáček, který patří do skupiny K Brewery, rozšířil svůj sortiment o další desítku. Mluvčí skupiny K Brewery Barbora Burešová řekla, že novinkou Perun chce pivovar především zvýšit pestrost své dosavadní nabídky. Janáček byl vloni jediným pivovarem ve skupině K Brewery, kterému produkce meziročně klesla. Perun pivovar zatím stáčí pouze do sudů a stejně jako ostatní sudová piva z tohoto pivovaru neprochází pasterizací.

Perun není jedinou desítkou, kterou pivovar vyrábí. „Je to trochu jiné pivo než například světlé výčepní pivo Prima,“ poznamenala Burešová. „Při výrobě piva Perun používáme metodu takzvaného studeného chmelení. To znamená, že kromě standardního trojitého chmelení na varně přidáváme ještě speciální čtvrtou a pátou dávku hlávkového chmele odrůdy žatecký poloraný červeňák v pozdější fázi výroby za studena. Pivo tím získává výraznější, přesto stále lahodnou hořkost a jemné chmelové aroma,“ popsal sládek Pivovaru Janáček Lukančo Trifončovski. Pro Pivovar Janáček je Perun druhou letošní novinkou ve vyráběném sortimentu, na jaře uvedl na trh tmavý ležák Patriot. Mezi další piva vyráběné v Uherském Brodě patří například světlá výčepní Prima, světlý ležák Extra, světlý speciál Comenius či ležák vídeňského typu Kounic. Produkce piva Pivovaru Janáček vloni meziročně klesla o sedm procent. Podnik sice v sudovém pivu dosáhl nárůstu o tři procenta, výrazné omezení ale zaznamenal u lahvového piva. Podíl sudového piva na celkovém výstavu pivovaru přitom tvoří více než 70 procent.
Pivovar Janáček vybudoval v roce 1895 František B. Janáček. V meziválečném období byl jedním z nejmodernějších producentů piva ve střední Evropě. Dnes patří do skupiny K Brewery. Ta v současné době ovládá sedm menších či středně velkých pivovarů – Platan, Ježek, Janáček, Rychtář, Klášter, Vévoda a Černá Hora.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *