Novou stínovou ministryní zemědělství se stala poslankyně Balaštíková

Novou stínovou ministryní zemědělství se stala poslankyně Margita Balaštíková (ANO), nahradila Karla Turečka. Na tiskové konferenci to řekl stínový premiér Karel Havlíček, podle kterého Balaštíková má celoživotní zkušenosti ze zemědělství i z vrcholových manažerských pozic v byznysu.

Balaštíková je členkou sněmovního rozpočtového výboru a místopředsedkyní podvýborů pro myslivost, rybářství, včelařství, zahrádkářství a chovatelství, pro environmentální legislativu Evropské unie a pro potravinářství, veterinární činnost a živočišnou výrobu.
Pracovala v Agrokombinátu Slušovice, byla také ředitelkou Hřebčína Napajedla či viceprezidentkou Českého svazu chovatelů plnokrevníka a majitelů dostihových koní. Činná je také v České jezdecké federaci, vyjmenoval Havlíček.
Složení stínové vlády ANO se změnilo i v polovině března, kdy se stínovou ministryní školství stala poslankyně Jana Berkovcová. Nahradila moravskoslezského hejtmana Iva Vondráka, který v únoru po neshodách opustil hnutí ANO.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down