30.01.2014 | 12:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Marian Jurečka převzal ministerstvo zemědělství

Nového ministra zemědělství Mariana Jurečku z KDU-ČSL (vlevo) dnes dopoledne uvedl do úřadu předseda vlády Bohuslav Sobotka (uprostřed). Jurečka ve svém krátkém vystoupení označil za svoje priority posílení potravinové soběstačnosti státu, dokončení aplikace společné zemědělské politiky Evropské unie do podmínek České republiky a řešit situaci v podniku Lesy ČR. Nový ministr také poděkoval svému předchůdci Miroslavu Tomanovi, který se z postu ministra zemědělství vrací opět do čela Potravinářské komory ČR.

"Jsem rád, že do čela resortu přichází člověk, který má hluboké znalosti, má zkušenosti, jako zemědělec také koneckonců pracoval a podnikal," uvedl k Jurečkovu nástupu do úřadu Sobotka, podle něhož je odbornost nového ministra dobrou zprávou nejen pro české a moravské zemědělce, ale celý venkov.

Sobotka připomněl, že mezi priority nové vlády v oblasti zemědělství patří zejména zajištění konkurenceschopnosti českých zemědělců. "Protože je strašně důležité, aby měli srovnatelné podmínky se zemědělci v okolních zemích, a není možné, aby například v Polsku, Rakousku nebo Německu zemědělci mohli počítat s větší veřejnou podporou než v České republice," podotkl. Ministr zemědělství by se podle premiéra měl postarat o to, aby Česko zůstalo alespoň z větší části soběstačné v produkci potravin. Důležitá je podle něj také kontrola jejich kvality. "Stát je tady od toho, aby se postaral o dostupnost kvalitních českých potravin," řekl Sobotka.

Končící a nastupující ministr si spolu se Sobotkou připili netradičně sklenicí českého mléka.*

Více informací najdete v Zemědělci č. 6, který vyjde v pondělí 3. února 2014.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down