Nový mluvčí Pozemkového fondu

Novým mluvčím Pozemkového fondu ČR (PF) je od dubna Ivo Vysoudil (34), ve funkci vystřídal Lubomíru Černou. Vysoudil, který naposledy působil v jiné pozici na tiskovém oddělení fondu, o tom dnes informoval Agroweb.

Nový mluvčí fondu je absolventem Slezské univerzity v Opavě. Svou profesní kariéru zahájil jako zaměstnanec Vědecké knihovny v Olomouci, poté pracoval na různých pozicích v několika médiích. V tiskovém oddělení PF působí od loňského června.
PF spravuje státní nemovitý a movitý majetek v zemědělství, prodává a pronajímá půdu, převádí majetek státu na obce. Vznikl v prosinci roku 1991. V současné podobě má fungovat do konce roku 2012, poté se měl podle původního plánu přeměnit na samostatnou organizační složku státu spadající s největší pravděpodobností pod ministerstvo zemědělství.
Smlouva, kterou mezi sebou po loňských parlamentních volbách uzavřely strany současné vládní koalice, a následné programové prohlášení vlády však s transformací PF na organizační složku státu již nepočítá. Namísto toho má jako nástupce fondu vzniknout Pozemkový úřad České republiky coby samostatná právnická osoba oddělená od státního rozpočtu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *