31.10.2012 | 03:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový náměstek ministra

Novým prvním náměstkem ministra zemědělství bude od listopadu Vilém Žák (47). Dosud působil jako poradce ministra Petra Bendla pro transformaci resortních institucí. Uvedlo to ministerstvo zemědělství.

Žák bude v nové funkci zodpovědný za správní úsek ministerstva. Nastoupí na místo po Romanu Bočkovi, který úřad opustil k 1. říjnu poté, co se stal členem představenstva Českých drah. V čele správního úseku bude Žák zodpovídat například za veřejné zakázky zadávané úřadem, podřízené organizace, provoz registrů v kompetenci MZe nebo za správu informačních technologií.
Žák je absolventem Vysoké školy zemědělské. V minulosti působil v různých funkcích ve veřejném i podnikatelském sektoru, především v oblasti zemědělství a ochrany životního prostředí, uvedlo MZe.
Žák v minulosti například pracoval jako Bendlův náměstek v době, kdy byl dnešní ministr hejtmanem Středočeského kraje. Vedl také tým poradců bývalého ministra zemědělství Petra Gandaloviče. Pro Gandaloviče tehdy ve funkci poradců oficiálně pracovalo 19 lidí. Boček byl od března po odchodu ředitele SZIF Oldřicha Černocha pověřen také řízením organizace, přes kterou ročně protékají zemědělské dotace zhruba za 40 milionů korun. Byl také členem dozorčích rad Budějovického Budvaru a státního podniku Lesy ČR.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down