13.04.2007 | 09:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový náměstek MZe pro lesy a vodu

Novým náměstkem ministerstva zemědělství pro lesní a vodní hospodářství se stal Karel Trůbl (56 let), který byl dosud ředitelem Krajského inspektorátu státního podniku Lesy ČR v Českých Budějovicích. Do funkce ho dnes jmenoval ministr zemědělství Petr Gandalovič, uvedlo MZe.

Na post náměstka pro lesy a vodu v půli března rezignoval Roman Schindler, jmenovaný v lednu. Podle informací médií neoprávněně používal titul inženýr. V oficiálním vysvětlení ale MZe uvedlo, že Schindler skončil z rodinných důvodů. Od té doby byl dočasně pověřený řízením úseku náměstka pro lesy a vodu Pavel Punčochář, který zůstává vrchním ředitelem sekce vodního hospodářství. „Chci především konsolidovat poměry ve státním podniku Lesy ČR a v jejich smluvních vztazích. Doufám, že to povede ke stabilizaci českého lesnictví jako celku,“ uvedl ke svým cílům nový náměstek.
Trůbl vystudoval Lesnickou fakultu Vysoké školy zemědělské v Brně. Přes polovinu profesního života pracoval na různých postech. Začínal jako lesník, byl vedoucím Lesní správy v Hluboké nad Vltavou, a poté se stal ředitelem Krajského inspektorátu LČR v Českých Budějovicích, sdělilo MZe.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down