Nový předseda výkonného výboru PF

Novým předsedou výkonného výboru Pozemkového fondu ČR (PF) se stal Radim Zika. Rozhodlo o tom prezidium fondu poté, co přijalo rezignaci ndosavadního předsedy Pavla Brandla, který se rozhodl odejít z osobních důvodů. Informoval o tom mluvčí MZe Petr Vorlíček.

Zika, kterému je 38 let, působil od roku 2004 ve funkci náměstka hejtmana Libereckého kraje, v letech 2002 až 2008 navíc zastával post předsedy Komise pro životní prostředí a zemědělství Asociace krajů ČR. Odstoupivší Brandl zůstává nadále v předsednictví fondu na postu místopředsedy.
Výkonný výbor v současné době řídí činnost fondu v rámci pokynů prezidia, které je jeho nejvyšším orgánem. Členy prezidia volí Poslanecká sněmovna. Předsedou prezidia je ministr zemědělství. Po restrukturalizaci fondu, která má skončit do konce roku 2012 by měl v čele fondu stát ředitel s jasně stanovenými pravomocemi a odpovědnostmi.
Pozemkový fond spravuje státní zemědělské nemovitosti a vydává restituentům náhradní pozemky, v loňském roce plánoval převést novým vlastníkům 58 tisíc hektarů půdy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *