Nový ředitel Správy Národního parku České Švýcarsko

Novým ředitelem Správy Národního parku České Švýcarsko jmenoval minulý týden ministr životního prostředí Marian Jurečka s účinností od 1. prosince Petra Kříže, který uspěl ve výběrovém řízení. To Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo koncem září letošního roku, informoval na setkání s novináři Jurečka s tím, že se do něj přihlásilo celkem šest uchazečů. Podle výběrové komise byl nejkvalitnějším uchazečem právě Kříž, který má bohaté profesní zkušenosti z pozice ředitele regionálního pracoviště Agentury ochrany přírody a krajiny ČR a velmi dobře zná i specifika národního parku.

V minulosti pracoval také na Správě CHKO Labské pískovce, která tvoří ochranné pásmo právě Národnímu parku České Švýcarsko. „Věřím, že s novým ředitelem startuje pro Národní park České Švýcarsko nová éra. Ničivý požár letošního léta zasáhl výrazně do života i majetku lidí v zasažených obcích. Je důležité připravit národní parky na další možné extrémy počasí a období sucha. Hlavní roli v tom sehrají právě správy národních parků, jejich připravenost, schopnost rychle a účinně komunikovat a řešit krizové situace. Tady vidím hlavní úkol pro nového ředitele Petra Kříže, konstatoval Jurečka. Mezi hlavní úkoly, které chce Kříž ihned po nástupu řešit, patří stabilizace vztahů s obcemi a partnery v regionu. „Za nezbytnou považuji komunikaci a analýzu následků požáru se členy Rady parku a dalšími experty. Je třeba vypořádat připomínky a dohodnout upravený návrh zásad péče o národní park i s ohledem na požární rizika,“ řekl. Za svůj dlouhodobý cíl považuje pak zachování a obnovu přirozených ekosystémů Národního parku České Švýcarsko. „Také bych rád vyhodnotil stav aktivní péče o národní park a CHKO Labské pískovce a věnoval se přípravě větších projektů z evropských fondů. Vedle toho v rámci Českosaského Švýcarska považuji za nezbytné navázat na kvalitní přeshraniční spolupráci,“ doplnil nový ředitel, který je absolventem České zemědělské univerzity v Praze (Institut tropického a subtropického zemědělství).*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down