09.05.2022 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový secí stroj již v České republice

Koncept Terrasem Z (dvojí dávkování) od společnosti Pöttinger spojuje pracovní kroky zpracování půdy, opětovného utužení seťového lůžka, hnojení a setí v jednom stroji. Dokonalá kombinace flexibility a přesného ukládání osiva i hnojiva při zachování výkonnosti.

Nově navržený secí stroj s nebo bez pasivní přípravy seťového lůžka přesvědčí přesným dávkováním a dokonalým systémem botek.

Univerzální do všech podmínek

Flexibilní použití díky možnosti současné aplikace až tří druhů osiva a hnojiva. Setí s největší možnou výkonností pro nejlepší vzcházení osiva. Jednotlivé vlastnosti Terrasem zvyšují výnosový potenciál a tím i zisk hospodáře.

Výhody jsou zřejmé na první pohled

  • Extrémně flexibilní s tlakovým dávkovacím systémem.
  • Robustní konstrukce s pracovními záběry 3, 4 a 6 metrů pro maximální plošnou výkonnost.
  • Botky pro kvalitní příčné i podélné uložení.
  • Vhodné pro minimalizační technologie, přímý výsev i setí po orbě.

Práce bez působení bočních sil

Nové uspořádání pracovních nástrojů zajišťuje, že stroj pracuje stoprocentně přímočaře. Jak disky podmítače, tak přihnojovací i secí botky jsou zrcadlově uspořádané. Přítlak a hloubka uložení osiva i hnojiva jsou centrálně nastavitelné bez nutnosti vystupování z kabiny traktoru. Rozteč řádků osiva 12,5 cm umožňuje optimální rozložení prostoru pro plodiny (volitelně rozteč 16,7 cm). Bezúdržbový koncept všech pracovních orgánů a botek pro minimalizaci nároků na údržbu. I v obtížných podmínkách a při vysokých pracovních rychlostech zajišťuje vzájemné působení pneumatikového pěchu a dvoudiskových botek s vysokým přítlakem přesné uložení osiva.

Modely s označením D představují výbavu s disky pro plošné nebo řádkové zpracování půdy. Terrasem D (pevné provedení) Terrasem V D (sklopné provedení) a Terrasem V Z (dvojí dávkování, dříve fertilizer) nové generace jsou dostupné v záběrech do šesti metrů. Na podzim letošního roku pak představíme i velká provedení se záběry osmi a devíti metrů

Single Shoot – Double Shoot – Double-Shoot Mix

Secí stroje s dvojím dávkováním (provedení Z) jsou vybavené tlakovým systémem. Objem zásobníku (volitelně až 5600 l) s pevným dělením 60 : 40 lze stoprocentně využít pro jeden druh osiva. Integrované tlakové snímače zaručují provozní spolehlivost systému. U všech strojů s tlakovým zásobníkem je možná aplikace dvou různých komponent. Třetí druh lze aplikovat s využitím stroje Tegosem. V závislosti na okolnostech a střídání plodin u farmáře existuje široká škála možností výběru mezi aplikací osiva, osiva s hnojivem nebo doplňkovými komponenty (mikrogranuláty nebo podsev). U provedení Terrasem Z lze dva různé komponenty umístit do rozdílné hloubky.*

Technické parametry stroje

Ing. Zdeněk Bílý
A. Pöttinger, spol. s r. o.

Nové uspořádání pracovních nástrojů zajišťuje, že stroj pracuje stoprocentně přímočaře. Jak disky podmítače, tak přihnojovací i secí botky jsou zrcadlově uspořádané. Secí stroje s dvojím dávkováním jsou vybavené tlakovým systémem. Dvoudílný zásobník s pevným dělením 60 : 40 lze 100procentně využít pro jeden druh osiva. Integrované tlakové snímače zaručují provozní spolehlivost systému.

Secí stroje jsou charakteristické především dokonalým kopírováním nerovností. Pracovní orgány, pneumatikový pěch a inteligentní secí lišta dokonale kopírují každou půdní nerovnost. Výsledkem je nejlepší příčná i podélná kontura povrchu v celém záběru.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down