03.10.2022 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový trend v prodeji zemědělské půdy

Jak se dnes nakupuje a prodává zemědělská půda? Trendem v nákupu pozemků se stávají internetové aukce, ve kterých pozemky nakupuje stále více zemědělských subjektů. Aukce v dnešní době představuje možnost, jak zajistit férové podmínky pro všechny strany. Současné zdražování se týká právě i zemědělské půdy. V aukci cenu určuje poptávka.

Prodávající tak nemusí mít strach, že nenajde vhodného kupce, a kupující má možnost snadno nabídnout tolik, kolik je ochotný zaplatit.

Online aukce zemědělských pozemků se konají na portále www.pudavaukci.cz – k účasti v aukci je jen potřeba se na portále zaregistrovat. Registrace je zcela zdarma, stačí vyplnit základní údaje a odeslat formulář. Následně uživateli přijde SMS s ověřovacím kódem, kterým svou registraci potvrdí. Hned poté už může využívat všech možností, které portál Půda v aukci nabízí. Nabídku pozemků si ale může prohlédnout úplně každý.

AUKCE NENÍ DRAŽBA

Pozor na záměnu pojmů dražba a aukce. Hodně lidí se domnívá, že jde o totéž, ale přitom je mezi nimi zásadní rozdíl. Aukce je vždy dobrovolná, každý majitel pozemku nebo jiné nemovitosti se může sám rozhodnout, zda chce danou nemovitost prodat právě formou aukce. Dražba je vždy vynucená – nemovitost prodává například insolvenční správce. Na portále www.pudavaukci.cz si inzerát může vystavit každý, kdo se rozhodne své pozemky prodat. Na vše ale dohlíží zkušení makléři ve spolupráci s advokáty. Prodávající i kupující tak mají jistotu, že obchod proběhne bez zádrhelů.

CO OVLIVŇUJE CENU POZEMKŮ?

Vzhledem k současnému růstu cen je potřeba zmínit faktory, které cenu pozemku zásadně ovlivňují. Mezi ty hlavní patří zajisté lokalita, přístupnost pozemku a kvalita půdy. Více zaplatíte za pozemek v lokalitě, kde je úrodné půdy nedostatek. Pozemky, které jsou blízko hlavní komunikaci, mají cenu také vyšší než pozemky, na které se dostává těžko například přes sousední pozemek. A dalším důležitým faktorem je bonita půdy, která udává její kvalitu. Platí, že čím je půda kvalitnější a úrodnější, tím má vyšší hodnotu.

Jak postupovat při nákupu pozemků?

Na portále www.pudavaukci.cz najdete pozemky po celé ČR. A pokud zrovna nenajdete přesně to, co hledáte, stačí kontaktovat makléřky, které vám s hledáním pozemků pomůžou. Spoustu novinek se také dozvíte sledováním stránky Půda v aukci na Facebooku a odebíráním newsletteru (přihlaste se přímo na webu). Portál letos slaví 5. narozeniny!*

Kateřina Jindřichová
správce portálu
733 512 410
www.pudavaukci.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down