Nový vlastník kutnohorského pivovaru musí obnovit výrobu piva

Nový vlastník kutnohorského pivovaru musí v areálu obnovit výrobu piva a ročně vařit nejméně 30 000 hektolitrů. Vyplývá to z podmínek výběrového řízení na prodej areálu, které by tento měsíc měli dostat na stůl městští zastupitelé. Radnice nechce, aby byl areál využíván k jiným účelům a byl třeba přestavěn na ubytovnu, řekl starosta Martin Starý.
O odkoupení pivovaru, který před časem opustila skupina Heineken, se zajímá jeden soukromý investor, který by ho chtěl opravit a znovu v něm vařit pivo. Zároveň by chtěl v areálu zachovat kulturní akce a pořádat v něm i trhy. Podle Starého se navíc objevili i další dva možní uchazeči.

Radnice chce areál prodat minimálně za 15,5 milionu korun a stanovuje si i některé podmínky, například složení milionové kauce. Do roka od prodeje musí být zažádáno o stavební povolení a do dvou let od jeho získání by v areálu měla být obnovena výroba. V konečné fázi má být výstav nejméně 30 000 hektolitrů ročně.
Starosta by byl rád, kdyby nový vlastník měl sídlo v Kutné Hoře, aby výnosy z daní plynuly do městského rozpočtu. V případě Heinekenu to tak nebylo.
Pivovar v minulosti vařil kolem 200 000 hektolitrů piva, v posledních letech však byla výroba v útlumu. Heineken v Kutné Hoře v roce 2009 ukončil výrobu a přesunul ji do Velkého Března. Další rok už byl areál i bez technologie, která byla demontována a odvezena.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down