03.05.2019 | 06:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novým generálním ředitelem podniku Povodí Odry se stal Jiří Tkáč

Novým generálním ředitelem státního podniku Povodí Odry se od 1. května stal Jiří Tkáč, jenž dosud vedl opavský závod podniku. Dosavadní ředitel Jiří Pagáč, který stál v čele firmy téměř pět let, odchází do důchodu. Informovala o tom mluvčí podniku Šárka Vlčková.

Tkáč je absolventem Vysokého učení technického v Brně a má odborné a dlouholeté praktické zkušenosti z oblasti vodního hospodářství. Ředitelem závodu Opava byl více než 20 let.
"Mojí prioritou a myslím si, že i prioritou všech vodohospodářů, by měla být snaha o zajištění dostatku povrchové vody pro následné využití ve vodárenství a průmyslu. Budu proto podporovat projekty zaměřené na zadržení vody v krajině a realizaci vodních děl, bez kterých toto není možné splnit," uvedl Tkáč. Nezbytné je podle něj pokračovat v uskutečňování protipovodňových opatření na celém území povodí Odry.
Podnik Povodí Odry je správcem vodních toků a vodních děl na území povodí řeky Odry, tedy na území Moravskoslezského a částečně i Olomouckého kraje. Mezi přehradami, které firma provozuje, jsou například Šance, Kružberk nebo Slezská Harta.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down