Novým politickým náměstkem na MZe je Miroslav Skřivánek

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) jmenoval nového politického náměstka Miroslava Skřivánka (KDU-ČSL). Má se věnovat průřezově všem zemědělským agendám. Na ministerstvu ve funkci politických náměstků již působí Radek Holomčík (Piráti) a Radek Lanč (TOP 09). Ministerstvo o tom informovalo v tiskové zprávě.

Skřivánek byl podle ministra vhodný kandidát na funkci díky tomu, že se zemědělství věnoval velkou část svého profesního života. Vystudoval Agronomickou fakultu Mendelovy univerzity v Brně, kde dokončil i doktorské studium v oboru speciální zootechnika. Na univerzitě dnes také vyučuje.
Skřivánek (50) byl v minulosti starostou obce Branná na Šumpersku a věnoval se ekologickému zemědělství. Jako náměstek člena vlády může zastupovat ministra například na schůzi vlády, Poslanecké sněmovny nebo Senátu.
Nekula měl doposud pouze dva politické náměstky. Novela služebního zákona od ledna na ministerstvech zrušila funkce odborných náměstků, ze kterých se stali vrchní ředitelé sekcí. Novela také zrušila omezení v počtu politických náměstků. Vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) loni na konci listopadu uvedl, že na jednom ministerstvu budou maximálně tři političtí náměstci.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down