01.12.2014 | 04:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novým předseda Českého zahrádkářského svazu je Stanislav Kozlík

Novým předsedou Českého zahrádkářského svazu pro období 2014 až 2019 se stal Stanislav Kozlík (41 let) ze ZO Skalka v okrese Hodonín. Zvolili jej delegáti I. sněmu ČZS, který se uskutečnil ve dnech 28. a 29. listopadu v Hradci Králové. Nové vedení představilo zároveň programovou orientaci svazu pro další období. Dosavadní místopředseda Stanislav Kozlík neměl ve volbě protikandidáta. V tajné volbě získal 81 hlasů z platných 95. Týdeník Zemědělec o tom informovala Zdeňka Jankovičová z ČZS.

Nový předseda v současnosti pracuje jako manažer v oblasti nákladní automobilové dopravy.  Ve svém volném čase se věnuje zejména vinařství. Za hlavní priority ve vedení svazu považuje mj. stabilizaci členské základy, zvýšení prestiže svazu ve společnosti a hledání nových zdrojů financování svazu. V ČZS nastoupí na plný úvazek, v roli předsedy svazu a zároveň ředitele ústředí. Doposud byly obě funkce oddělené.

„Chceme vytvořit moderní, dynamický zájmový spolek, schopný pokrýt měnící se potřeby a zájmy lidí s ohledem na hlavní poslání svazu – trvalý rozvoj zahrádkářského hnutí, jako veřejně prospěšné činnosti,“ nastínil Kozlík. Zahrádkáři by se podle něj neměli uzavírat do sebe, ale naopak otevřít se veřejnosti, být partnerem ostatních spolků a institucí. Od tohoto záměru by neměly svaz odradit ani neustále se měnící a komplikovanější legislativní podmínky pro činnost zájmových spolků. I nadále chce svaz podporovat kvalitní regionální výstavy i výjimečné akce místního významu.

Sněm zvolil také nové představenstvo a rozhodl o složení kontrolních a rozhodčích komisí. Pozici místopředsedy pro finance a ekonomiku obhájil doc. Josef Ernest, místopředsedou pro odbornou činnost se stal MVDr. Stanislav Kubesa, místopředsedkyní pro propagaci, tisk a práci s mládeží Mgr. Vlasta Ambrožová, místopředsedou pro organizační a právní záležitosti JUDr. Ladislav Labuta. Za oblast informační, dokumentační a mezinárodní spolupráci bude odpovídat Ing. Marta Pawlicová, tajemníkem svazu sněm zvolil Josefa Maternu.

Delegáti také potvrdili novou republikovou radu, v níž zasedne 74 zástupců regionů a jeden zástupce specializovaných základních organizací.

Český zahrádkářský svaz patří mezi největší zájmové organizace v ČR. Ve 2700 základních organizacích sdružuje přibližně 150 000 členů. Řada z nich pracuje ve specializovaných organizacích, které se zaměřují na pěstování vybraných druhů, či specifickou činnost.

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

 1. Pane Kozlíku,
  v týdeníku Květy jsem si přečetl článek Zahrádkaření jako elixír života.. Ve svém vyjádření se dopouštíte řadu lží a nepravd na která musím reagovat.
  Jsem členem zahrádkářské osady v Hlučíně od roku 1978. To Vám byly 4 roky,tudíž si to nemůžete pamatovat.
  Vaše nehorázná lež č.1 Píšete , že hnojiva a postřiky nebyly k sehnání. Ujišťuji Vás, postřiků a hnojiva bylo široké spektrum, daleko více než nyní a
  v podstatě za lidovou cenu, kterou si dovolil každý.
  Byla celá plejáda hnojiv čpavkových,draselných,fosforečných, ledkových , kombinovaná, vápenatá atd.
  Co se týče postřiků, tak si vzpomenu na nitrosan,arborol,oleo-ekamer decis,perozin sulikol,kuprikol,karathane,dithane a desítky dalších. Daly se volně koupit v drogeriích.
  Doporučuji Vám si v knihovně zapůjčit knihu Radíme zahrádkářům /Gustav Čejka a kolektiv/ z roku 1985 . Nebo jiné zahrádkářské encyklopedie z těchto let.
  Netahejte do svých vyjádření vaší nesmyslnou propagandu a příště, když budete něco psát, tak si to nedříve ověřte , jinak budete vypadat trapně. Částečně Vás omlouvá váš věk.
  S pozdravem
  Petr Suchánek
  Dukelská 1
  74801 Hlučín

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down