Novým prezidentem minipivovarského svazu se stal Voldřich ze Zvíkova

Za nového prezidenta Českomoravského svazu minipivovarů zvolila dnešní valná hromada Michala Voldřicha z Pivovarského dvoru Zvíkov. Po deseti letech vystřídá ve vedení Jana Šuráně, který byl v čele svazu od jeho vzniku. Na pozici už znovu nekandidoval, chce ale nadále organizovat hlavní svazové akce, jako je Festival minipivovarů na Pražském hradě a Jarní cenu sládků, která se koná právě na Zvíkově. Pro zvolení Voldřicha bylo všech 64 přítomných členů svazu.

Místopředsedy svazu se stali Radovan Koudelka ze Zámku Zábřeh - Ostrava a Miloš Hrabák z Pivovaru Welzl Zábřeh. "Bylo to hezkých deset let, podařilo se nám svaz založit a vybudovat to, že nás začali vnímat velcí (výrobci), malí i veřejnost," řekl končící prezident Šuráň.
Svaz minipivovarů je členem i tzv. velkého svazu, tedy Českého svazu pivovarů a sladoven, kam patří největší čeští výrobci, jako jsou Plzeňský Prazdroj, Pivovary Staropramen a většina velkých producentů. Minipivovar může ročně vyrobit maximálně 10 000 hektolitrů piva, přičemž na toto množství se vztahuje nejnižší spotřební daň. Pokud by vyrobil více, již o minipivovar nejde. Výroba piva z nejmenších pivovarů je v ČR dlouhodobě kolem několika procent z celkového výstavu.
Dnes se nově do svazu přidalo několik minipivovarů, například Červený Vlk z Božího Daru, Rodinný pivovar Švihov, Pivovar Poděbradský Zdroj, experimentální minipivovar z Plzně Proud, který patří pod Plzeňský Prazdroj, nebo texaský sládek Colin Brown, který se přestěhoval z USA do Prahy. V příštím roce plánuje s manželkou otevřít v hlavním městě pivovar Vždycky dobrý. Celkem jde o 15 nových členů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down