08.02.2016 | 11:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novým ústředním ředitelem SVS je Zbyněk Semerád

Novým ústředním ředitelem Státní veterinární správy (SVS) je ode dneška Zbyněk Semerád (54), dlouholetý odborník v oblasti veterinárního dozoru a dosavadní ředitel Odboru ochrany zdraví a pohody zvířat SVS. Do funkce jej dnes na základě výsledku otevřeného výběrového řízení oficiálně jmenovali ministr zemědělství Marian Jurečka se státním tajemníkem Jiřím Bakalíkem. Semerád v čele dozorové organizace po téměř 12 letech střídá Milana Malenu. Uvedl to tiskový mluvčí SVS Petr Pejchal.

„Od SVS očekávám nejen úzkou spolupráci s Ministerstvem zemědělství a ostatními dozorovými orgány, ale také důslednost, korektnost a objektivitu vůči dozorovaným subjektům při výkonu veterinárního dozoru,“ řekl Jurečka. „SVS má nadále vytvářet takové pracovní podmínky, aby se zaměstnanci cítili spokojeni a odváděli profesionální práci,“ dodal ministr zemědělství.

Semerád je absolventem Vysoké školy veterinární v Brně. Po několikaletém působení v zemědělských podnicích a praxi soukromého veterinárního lékaře v letech 1995–1999 vykonával funkci hlavního inspektora pro epizootologii a ekologii na tehdejší Městské veterinární správě v Ostravě. Od roku 1999 pracoval v různých funkcích na ústředí SVS v Praze. Od roku 2008 zde zastával post ředitele Odboru ochrany zdraví a pohody zvířat. Nový ústřední ředitel SVS je dlouholetým členem řady resortních komisí a expertních týmů. Mimo jiné se podílel na zajišťování předsednictví ČR v EU v roce 2009.

„Prioritou Státní veterinární správy bude zefektivnění veterinárního dozoru, kde profesionální přístup k jeho výkonu bude potřebnou službou pro zemědělce, zpracovatele i obchodníky,“ uvedl po svém jmenování do funkce nový ústřední ředitel SVS.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down