12.09.2000 | 02:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

O budoucnosti Oleoprogramu zítra ve vládě

Návrh na řešení Oleoprogramu v roce 2001 a dalších letech má na zítra předložit vládě ministr zemědělství. Jak se uvádí v důvodové zprávě, funkci Oleoprogramu ve vazbě na současnou podporu výroby bionafty je nutné přehodnotit.

Současný systém přímých podpor zahrnuje podporu dvou subjektů – výrobce metylesteru řepkového oleje a výrobce bionafty. Podle ministerstva zemědělství je žádoucí celý složitý systém zjednodušit a snížit administrativní náročnost tím, že se bude podpora adresovat pouze jednomu příjemci.
Pro bionaftu je možné při současných kapacitách na výrobu metylesteru zpracovat asi 200 tisíc tun řepky, ze kterých lze vyrobit 60 tisíc tun MEŘO. Toto množství je podle MZe limitní úrovní pro stanovení propočtu potřeby finančních zdrojů na podporu Oleoprogramu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 28MB (5.6% of 500MB)